AK Parti adayı Eker’den muhalefet partilerine ‘Kadın’ yanıtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  •     Haber7-Özel

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Behiye Eker, Haber7’den muhabir Müge Çakmak ve kameraman Mutlu Şahin‘e özel açıklamalarda bulundu. 20 yıllık bir hukukçu ve 19 yıllık bir teşkilatçı olarak sahada görev yaptığını söyleyen Eker, AK Parti’nin 20 yıl boyunca 15 seçim ve 1 referandumdan başarıyla çıktığını belirterek, 14 Mayıs seçimlerinin AK Parti’nin 16. zaferi olacağını söyledi. 

Muhalefet partilerinden AK Parti‘ye yönelik gelen kadın hakları konusundaki eleştirilerine cevap veren Eker, AK Parti’nin bugüne kadar yaptıkları ve seçim beyannamesinde yer alan vaatleriyle kadına en güçlü kıymeti veren parti olduğunu belirterek, “Bu tür muhalif söylem ve düşünceler değil bunun hayata yansımasına bakmak lazım.” dedi.Eker’in Haber7’ye verdiği özel röportaj şu şekilde;

“20 YILLIK HUKUKÇU, 19 YILLIK TEŞKİLATÇI”

  •      Sizleri kısaca tanıyabilir miyiz?

Ben avukat Behiye Eker 20 yıldır hukukçuyum. 19 yıldır teşkilatçıyım. Ak Parti neferi olarak sahada koşturuyoruz. Bir kadın olarak Ak Parti’de bulunmaktan partime sayın Cumhurbaşkanımıza inandığımız dava uğruna hizmet etmekten büyük gurur ve onur taşıyorum. Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesiyim MKYK’da Ak Parti’de. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bu dönem İstanbul 1.bölge Milletvekili adayı olarak sahada koşturup gayret gösteriyoruz. Rabbim sahada sayımızı arttırsın. Ülkemiz için güzel bir seçim olsun

“16. ZAFER OLACAK”

  •     Seçime çok az bir süre kaldı sizler de seçim startının verildiği ilk andan itibaren sahada çalışmalarınıza devam ediyorsunuz. Geri dönüşler nasıl?

Sahada Ak Parti teşkilatları olarak büyük bir gayret gösteriyoruz. Yağmur, çamur demeden çalışıyoruz. 22 yıl olmuş 20 yıl boyunca da 15 seçim bir referandum atlatmış bir partiyiz ve bu 15 seçimden ve bir referandumdan da zaferle çıkmış bir parti Ak Parti. Vatandaşımızın yansıması evvelde olduğu gibi yine samimiyetini gösteriyor. Milletimizin, vatandaşımızın teveccühü hizmetlerimizin karşılık bulduğu yönünde. Biz bu inançla çok daha güçlü ve çok daha gayretli bir şekilde koşturuyoruz. Çünkü biz vatandaşımızın samimiyetine inanıyoruz. Bu 15 seçim ve bir referandumda bu doğrultuda  oldu. İnşallah 16.sında da 2023’de zaferle Ak Parti’yle çok daha güçlü hizmetlerle yol yürümek nasip olsun. Rabbim sayımızı arttırsın vatandaşımıza çok teşekkür ediyoruz. Milletimiz yapılan hizmetleri görüyor destek veriyor. Desteği daim olsun çok güçlü bir şekilde çok güçlü bir Türkiye için Ak Parti riyasetinde Ak Partide Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetinde güçlü adımlarla devam edelim inşallah.

“SÖZÜN HAYATA GEÇİRİLDİĞİ PARTİYİZ”

  •    Vatandaşın talepleri neler?

Vatandaşımızda gördüğümüz muazzam bir vatan sevgisi var. Bizde Ak Parti olarak bunu tamamlayan bir partiyiz. Biz sözün hayata geçirildiği bir partiyiz. Ak Parti olarak söze kıymet veren sözü hayata geçiren bir parti olduğumuz için vatandaşlarımızla hep istişarelerimiz bu istikamette. Dolayısıyla hep beraber el ele çok daha güçlü adımlarla vatandaşlarımızı güçlü hizmetlerle buluşturacağız. Destek vatandaştan hizmet bizden olacak hep beraber yol yürüyeceğiz inşallah.

AK PARTİ SEÇİME GÜÇLENEREK GİDER

  •     Partinizin yaptırdığı son anket çalışmaları neler gösteriyor?

Biz seçime girerken elbette anketleri özelde de yaptırıyoruz. Bizim anket çalışmalarımız oldukça güçlü. Biz elbette mevcut durumumuzu muhafaza ediyoruz ve çok daha güçlü olacağı yönünde çalışmalar yapılıyor. Tabi son durumu bilmiyorum. Ancak ben şunu biliyorum. 19 senelik bir teşkilatçı olarak Ak Parti seçim startını verdiği andan itibaren seçime giden süreçte güçlenerek gider. Bu anket çalışmaları hep  daha da güçlü artarak devam eder. Çünkü milletimiz samimiyeti görüyor ve sahip çıkıyor. İnşallah çok az bir süre kaldı çok daha bir Türkiye için Ak Parti doğru adam Recep Tayyip Erdoğan ve doğru eller diyerek yol yürüyeceğiz. 

“KADINA EN ÇOK KIYMET VEREN PARTİYİZ”

  •     Altılı masa kadın hakları konusunda propaganda yürütüp sizlere ithamda bulunuyor. AK Parti kadın adayın en fazla olduğu partiler arasında 2. sırada. Bu çelişki hakkında neler söylemek istersiniz?

Bir kadın olarak bir hukukçu olarak ve teşkilatçı olarak sahada verdiğim mücadele teşkilatta gördüğüm izleminim Ak Parti kadına verdiği kıymet bu istihdam noktasında olur hizmet noktasında olur aile birliğinin muhafazası noktasında olur bakın bugün seçimimize kadın emekliliğine dair bir düzenlemenin olacağına dair Ak Partinin seçim beyannamesinde var. Dolayısıyla Ak Parti kadına en güçlü desteği veren en güçlü kıymeti yansıtan parti. Dolayısıyla bu tür muhalif söylem ve düşünceler değil bunun hayata yansımasına bakmak lazım. Ben partimden son derece gurur duyuyorum. Çünkü kadına verdiği değeri biliyorum. Kadının istihdama teşviki noktasında sunduğu hizmetleri biliyorum. Kadının hayata kazandırılması noktasında sunduğu hizmetleri biliyorum.

Dolayısıyla ben daha çok kadına yansıyan yönüne baktığımda başımız dik sahada teşkilatlarımızla  gayret gösteriyor ve bunun böyle olmadığını kesinlikle vatandaşlarımızda gösteriyor. Kadın Ak Partide kıymetli bir figürdür. Bu söylemler değil yansımaya bakmak lazım. Ben hukukçuyum mevzuatlarımızın bu yönde güçlendirildiği çalışmalarımız var Kades vs. birçok uygulama var. Bunun yansımalarına bakmak lazım. Kadına ne kadar dokunulduğuna bakmak lazım. Verdiğimiz hizmetler ortada. Bunlar varken diğerlerinin pek bir geçerliliğinin olmadığını düşünüyorum. Kadın kıymetli. Çok daha güçlü bir şekilde varolsun istiyoruz bu noktada seçim beyannamemizde de projelerimiz var Rabbim hayata geçirmeyi nasip etsin. 

 

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti adayı Eker’den muhalefet partilerine ‘Kadın’ yanıtı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.