Akit binasındaki yangında 3. gün! ‘Petrol kuyusu’ tesiri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Haber7 – ÖZEL

Akit Medya Grubu‘nun merkez ofislerinin bulunduğu Küçükçekmece ilçesindeki binada 27 Nisan Perşembe günü başlayan yangın hala söndürülemedi. 3 gündür devam eden yangın nedeniyle Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV personellerinin işbaşı yapamadığı bildirildi.

Binanın bodrum katında halı imalathanesi olarak kullanılan bölümde çıkan yangın nedeniyle iki cephesinde de ağır tahribat meydana geldi.

HER YERDEN GÖRÜLÜYOR

72 saattir devam eden yangın nedeniyle gökyüzünü kara dumanlar kaplıyor. Akit Medya binasından yükselen devasa dumanlar; Küçükçekmece; Bakırköy, Bağcılar, Avcılar, Başakşehir gibi ilçelerden de görülebiliyor.

BÜYÜK SEFERBERLİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yetersiz kalmakla eleştirildiği yangına İstanbul’daki 18 itfaiye istasyonundan söndürme ekiplerinin iştirak ettiği öğrenildi.

İTFAİYECİLER ZEHİRLENDİ

Üç gündür devam eden yangına 15 itfaiye erinin müdahale sırasında dumandan etkilendiği belirtildi. Duman nedeniyle zehirlenen itfaiye personellerinin durumunun ciddi olmadığı öğrenildi.

PETROL KUYUSU ETKİSİ!

HABER7‘nin itfaiye şeflerinden edindiği bilgilere göre yangının kontrol altına alındığı ancak belirli aralıklarla yer yer 1 hafta sürebileceği değerlendiriliyor.

İtfaiye şefleri, yanan maddelerin has pamuk ya da normal kumaş olmayıp sentetik plastik ve kumaş olması sebebiyle eriyerek yandığını bu sebeple “petrol kuyusu” etkisi oluşturduğunu ifade etti.

BENZER TÜRDE YANGIN YOK

İtfaiye erleri, böylesi vakayı sadece havai fişek fabrikasındaki yangında müşahade ettiklerini, benzer türde yangının fazla görülmediğini aktardı.

CAMLAR KIRILDI

Yangın nedeniyle binanın arka cephesi tamamen kullanılamaz hale gelirken, idari birimlerin olduğu ön cephede durum kritik.

Bodrum katlardaki yangının üst katlara sıçramaması için gayret ediliyor. Arq katlara adeta duvar ören itfaiye ekipleri, yangının üst bölümlere sıçrqmaması için mücadele veriyor. Yoğun dumandan etkilenen üst katların pencereleri kırılarak gerekli hava sirkülasyonunun sağlanması amaçlanıyor. Bu nedenle Akit binasının tamamen camekan olan ön cephesindeki birçok pencere kontrollü şekilde kırıldı.

EN YETKİLİ İSİM KONUŞTU! SABOTAJ MI GERÇEKLEŞTİRİLDİ?

Haber7‘ye konuşan Akit Medya Müessese Müdürü ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Karahasanoğlu, binaya giremediklerini ve bekleyişlerinin sürdüğünü söyledi. Karahasanoğlu, yangının çıkış sebebinin ve sabotaj olup olmadığının emniyet birimlerince araştırıldığını ifade etti.

AKİT MEDYADA SON DURUM

Edinilen bilgilere göre, yangında stüdyoları ağır hasar alan Akit TV yayınlarına ara verdi. Canlı yayın yapamayan Akit TV‘nin yaşanan durumu TÜRKSAT‘a bildirdiği ve anlık yayınların bant kayıtları üzerinden sürdürüldüğü belirlendi.

Teknik altyapısı büyük oranda çöken Akit TV‘nin farklı bir televizyon kanalının stüdyosunu kullanarak faaliyetlerini sürdüreceği bildirildi.

Yeni Akit Gazetesi, Haramidere‘deki matbaa tesislerinde zor şartlar altında basılıyor. Gazetenin muhabir kadrosunun evden çalıştığı, yazı işleri biriminin matbaa ile genel merkez arasında adeta mekik dokuduğu aktarıldı.

Yeniakit.com.tr haber sitesinin bütün editörlerinin mesaisini evden sürdürmek üzere görevlendirildiği bu nedenle kurumun aksaklık yaşamayan tek biriminin internet sitesi olduğu kaydedildi.

Akit Medya’nın reklam, teknik, muhasebe gibi birimlerinde görevli personellerinin ise endişeli bekleyişi sürüyor.

ERDOĞAN’DAN TELEFON

Akit Medya grubunda meydana gelen yangın nedeniyle birçok kişi, kurum ve kuruluş geçmiş olsun dileklerini iletirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Akit yetkililerini arayarak üzüntüsünü paylaştığı bildirildi. Başkan Erdoğan’ın yangınla ilgili bilgi aldığı Akit yetkililerine geçmiş olsun temennisinde bulunduğu belirtildi.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akit binasındaki yangında 3. gün! ‘Petrol kuyusu’ tesiri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.