Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Meclis’te ne konuştunuz? Çık açıkla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen İzmir mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: 

– Öğleden sonra TEKNOFEST’te gençlerimizle buluştuk. Yeşilköy’de 360 bin kişiyle birlikteydik. Gençlik kiminle, nerede, nasıl yürüyeceğini çok iyi biliyor.

“KANDİL’İN TEMSİLCİLERİLE MECLİS’TE NE GÖRÜŞTÜN? ŞUNU BİR AÇIKLASANA”

– Terör örgütlerinin uzantılarıyla Parlamento’da Bay Bay Kemal gibi görüşmeler yapmadık. Kandil’in parlamentodaki temsilcileriyle, parlamento içinde kapalı kapılar ardında Bay Bay Kemal acaba ne görüştü, şunu bir açıklasana. İzmir’e böyle bir adam yakışıyor mu? 14 Mayıs Bay Bay Kemal’i uğurlama seçimidir. Bunu yapmaya hazır mıyız? Bu katılımı görünce anladım ki İzmir kararını vermiş.

AK PARTİ’NİN İZMİR’E YAPTIĞI HİZMETLER

– Konuşuyor, diyor ki ‘İzmir daha iyisine layık’. Doğru. Peki İzmir’in büyükşehir belediyesi sende, her yağmurda İzmir ne hale geliyor? İzmir’e AK Parti’nin getirdikleri ortadayken böyle nankörlük olur mu? Menderes Havalimanı’nı İzmir’e kim yaptı? İzmir’e bu yakışırdı. Stadyumları yaptık mı? Daha iyisine layık diyorsun ya… Ne varsa yaptık, yapacağız. Biz ne gerekiyorsa yaptık Bay Bay Kemal. Sen İzmir’i çöpten çukurdan kurtaramadın.

– Ülkemizin deprem tehdidi altındaki şehirlerimizden olan İzmir’in kentsel dönüşümünü tamamlayacak olan da biziz, bunlardan bir şey olmaz.

“BU MİLLET SANA ‘YÜRÜ’ DEMEYECEKTİR”

– Bu millet sana ‘yürü Kemal’ demeyecek. Ben sizlere inanıyorum. Çünkü bu masa öyle bir masa ki görünürdeki 7 ayağının her biri birbirine dolaşmış vaziyette.

TCG ANADOLU, İZMİR’E GELİYOR

– TCG Anadolu, Alsancak Limanı’na geliyor. Gezmeyi ihmal etmeyin. Son haftayı buraya ayırdık. Dedik ki finali burada yapalım.

“BUNLARI DA SANDIĞA GÖMÜYORUZ”

– Her dönemde bir maske ile ayağımıza dolanan eski Türkiye hayaleti, bu defa da 9’lu masa olarak arzı endam eyledi. Bu masadan ne çıkar. Bay Bay Kemal, bulduğu herkese bir yardımcılık hediye etti. Böyle devlet yönetilir mi? Onları yanına almak suretiyle zannediyor ki işi bitireceğim. Benim İzmirli kardeşlerim Kandil’e evet der mi? 14 Mayıs’ta sandıkta cevap verecek. İki haftamız var, çalışıyoruz. Bunları da sandığa gömüyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NUN “300 MİLYAR DOLAR” AÇIKLAMASI

– Bay Bay Kemal, artık bıktık senin şu yalanlarından. Bulduysan al getir parayı. Sen getirdin de biz ‘niye getirdin’ mi dedik. Eğer Merkez Bankası’na vereceksen ver. Nereye istersen oraya ver ama yalan söyleme. Çünkü bunlar esrar eroin kaçakçısı, onlardan aldıkları parayı buraya getirecekmiş. Hayatı yalan.

“BU MİLLETTEN LGBT’Cİ ÇIKMAZ”

– Biri ‘LGBT’nin başımızın üstünde yeri var’ diyor. Öteki ‘Bunlarla nasıl bir araya gelirim’ diyor. Bu milletin aile kurumu sağlamdır sağlam. Bu milletten LGBT’ci çıkmaz. Biz aile kurumumuzu lekeletmeyiz. Velhasıl kelam her biri ayrı telden çalıyor.

“YALAN VE İFTİRADA ÜSTLERİNE YOK”

– Bunların ömürleri boyunca bu ülkeye yaptıkları tek bir hayırlı hizmetleri, kazandırdıkları tek bir eserleri olmayan çapsızların son çırpınışlarıdır. Haklarını yemeyelim, yalan söylemeye, iftira atmaya gelince bunların üstüne yok. Son seçimlerde belediye kazandığı yerlerde ulaşımı, sütü, hayatı bedava yapacaklarını söylemişlerdi. Çiftçiye bedava traktör dağıtacaklardı. İzmir her yağmurda sele teslim olmuyor mu? İzmir’de bunlar tarafından başlatılıp bitirilen kentsel dönüşüm var mı?

“NE SÖYLEDİYSEK YAPTIK”

– Nasıl olsa yapmayacaksın, söyle söyleyebildiğin kadar. Biz bugüne kadar söylediğimiz her şeyi yaptık. Yapmayacağımız hiçbir şeyi söylemedik. Eksiklerimiz, kusurlarımız vardır, olabilir, insanız. Ama hiçbir zaman söyleyip de yapmadığımız yoktur. Bu ülkeyi nereden nereye getirdiğimizi elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir. 14 Mayıs’ta bunlara gereken dersi vermemiz lazım.

KÖKEN VE MEZHEP TARTIŞMALARI

– Bu ülkede köken, mezhep siyaseti yüzünden yaşanan acıların tekrar etmemesi için nice sessiz devrimi hayata geçirdik. Siz bakmayın bugün birilerinin köken ve mezhep istismarıyla ülkeyi eski günlere döndürme sevdasına. Artık o eski Türkiye geride kaldı. Böyle bir teşebbüse en başta gençlerimiz izin vermez.

“14 MAYIS, YERLİ VE MİLLİ DURUŞUN ZAFERİ OLACAKTIR”

– 14 Mayıs, ekonomisini Londra tefecilerine, güvenliğini terör örgütlerine, dış siyasetini emperyalistlere teslim etmek isteyenlere karşı yerli ve milli duruşun zaferinin seçimi olacaktır.

– Yatırımların yarım kalmaması, kendinizin ve evlatlarınızın geleceğinin tehlikeye girmemesi için sizlerden 14 Mayıs’ta kararınızı çok iyi düşünerek vermenizi istiyorum.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Meclis’te ne konuştunuz? Çık açıkla

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.